Karakalem Nesne Çiziminde Doku Farklılıklarının Yansıtılması

-Sponsorlu bağlantılar-

 

b939b  wpid doku C3A7alC4B1C59FmasC4B1 Karakalem Nesne Çiziminde Doku Farklılıklarının Yansıtılması

Malzeme açısından birbirinden farklı olan nesne çizimlerinde, her nesnenin nasıl göründüğü ve yapısının nasıl gösterilebileceği hakkında emin oluncaya kadar çizim alıştırmaları  yapılması gerekir. Nesne yapıları çizim alıştırmalarını sürekli olarak yaparsanız, nesneleri giderek daha derinlikli ve nitelik açısından daha zengin görmeye başlarsınız. Bir süre sonra nesneye baktığınızda daha önce fark edemediğiniz bütün incelikleri görmeye başlayacaksınız.
Bu alıştırmada farklı kalınlıkta kurşun kalemlerle doku ve ton farklılıkları oluşturarak nesnelerin yapıldıkları malzemelerin farklılığının nasıl elde edildiğini göreceksiniz.
8dfde  wpid 11 Karakalem Nesne Çiziminde Doku Farklılıklarının Yansıtılması

1. Ayakkabı nesne çiziminde 2B uçlu kurşun kalem ile ton alanları daha kaba tasvir edilerek koyuluk ve açıklık vurgulanmış ve cilalı deri etkisi elde edilmiş.

8dfde  wpid 22 Karakalem Nesne Çiziminde Doku Farklılıklarının Yansıtılması

2. Muz nesne çiziminde daha sert B uçlu kurşun kalem ile ton kontrastı pek kullanılmadan, daha yumuşak tasvir edilen çizimle kabuk etkisi elde edilmiş.

df0ab  wpid 31 Karakalem Nesne Çiziminde Doku Farklılıklarının Yansıtılması

3. Şamdan nesne çiziminde 4B uçlu kurşun kalem ile belirgin ton kontrastı kullanılarak cilalı, metalik etkisi elde edilmiş.

 

    karakalem ayakkabı, karakalem doku, karakalem muz, karakalem nesne, karakalem ayakkabı çizimleri

-Sponsorlu bağlantılar-

Aynı Kategorideki Diğer Yazılara Bakın: Kara Kalem

kara kalem erkek resimlerikara kalem duvar kağıtlarıkara kalem çalışması nedirkara kalem portre çalışmalarıkara kalem manzara resmikarakalem çizimleri tekniklerikara kalem çalışması manzarakara kalem resımlerıkara kalem melek resimlerikolay kara kalem çalışmalarıkara kalem portrekara kalem çizimikara kalem gül resimlerikara kalem örneklerikara kalem çalışmalrıkara kalem resmikarakalem çizim çalışmalarıkara kalem arabalarkara kalem atatürk resimlerikara kalem teknikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dört + = 13