Hem Dul maaşı Hemde Yetim Maaşı Alabilirmiyim

-Sponsorlu bağlantılar-

Bağkur Soruları ve Cevapları

Ölen bağkurlunun hak sahipleri geriye dönük tescil yaptırabilirler mi?

Ölen bağkurlunun hak sahipleri eğer  kurum hesapaları üzerinden tevfikat kesintisi yapılmış ise  geriye dönük tescil yaptırtabilirler.

 

Çiftçi olanların Bağkur Emeklilik Durumları ne Olur ?

Bağkur üzerinde yeni yapılan düzenlemelere göre çiftçiler asgari ücretin yüzde elli si kadar prim ödeyerek otuz gün hizmet kazanabilir bu şekilde emekli olabilirler.

 

2b9e1  Dul Kadin ve Yahudinin imani 300x205 Hem Dul maaşı Hemde Yetim Maaşı AlabilirmiyimHem Dul maaşı Hemde Yetim Maaşı Alabilirmiyim ?

Hem dul hemde yetim maaşı alamazsınız, burda size sunulan seçenek birini seçmenizdir. İsterseniz dul maaşını istersenizde baba veya annenizden kalan maaşı seçip birini alabilirsiniz.

İsteğe bağlı Sigortalılar Sağlık Hizmetlerinden Yararlana biliyorlarmı?

Yeni çıkan kanuna göre eğer isteğe bağlı sigortalı olmuş iseniz vede sigortalı olunan tarihden itibaren eksiksiz 30 günlük priminiz bulunuyor ve herhangi bir borcunuz bulunmuyorsa, tüm sağlık hizmetlerinden belirtilen kural çevçevesinde faydalanabilirsibiz.

 

Bağkura olan Prim Borçlarımı Sildirebilir miyim?

Maalesef Türkiye Büyüm Millet Meclisinde bulunan yasa taslaklarında, bağkura olan prim borçlarının silinmesine dair bir düzenleme bulunmuyor.  Fakat bağkur prim borçlarının silinmesi dair bir yasa tasarısı genel kurulda görüşülerek bağkur priim borçlarının silinebilmesine dair bir madde eklenir ise sildirebilirsiniz. Fakat şuan için bağkur prim borçlarınızı sildiremezsiniz.

 

Ssk ve Bağkur Prim Birleştirilmesi Nasıl Yapılır ?

 

Skk ve bağkur prim birleştirilmesi için sosoyal güvenlik kurumuna konu ile alakalı dilekçe vermeniz gereklidir. Öncelikle sitemizde bulunan  ssk hizmet dökümü – sgk hizmet dökümü – ssk gün sayısı sorgulama bölümlerinden gerekli bilgileri edinerek dilekçe yazabilirsiniz.

 

 

 

 

 

-Sponsorlu bağlantılar-

Aynı Kategorideki Diğer Yazılara Bakın: SSK

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yedi + 3 =