Facebook Profilimi Kimler Ziyaret Etmiş Hilesine Kanmayın

-Sponsorlu bağlantılar-

wpid facebook1 300x1692 Facebook Profilimi Kimler Ziyaret Etmiş Hilesine KanmayınFacebook profilinize kimlerin baktığını öğrenmek isterken bakın başınıza ne işler gelebilir…

 

Facebook‘ta profilinize kimlerin baktığını görmek, insanların en çok ilgisini çeken konulardan biri. Bunun sahtekarlar tarafından kullanılması ise artık alışıldık bir şey.

 

Son birkaç gündür ortaya çıkan ePrivacy adlı sahte uygulama ise bunun yeni bir örneği. Uygulama, kullanıcıların profillerine kısatılmış bir URL ile profilinin kimlerinin ziyaret ettiğini görebileceğinizi iddia eden bir mesaj gönderiyor.

Link’e tıklandığında ise, standart uygulama izni sayfası ekrana geliyor. Bu ekran kullanıcılara tanıdık geldiğinden şüphe uyandırmayabiliyor. Verilen izin ile uygulama duvarınıza mesaj gönderebilir ve hatta sayfalarınızı yönetebilir hale geliyor.

Sophos’a göre en az 60.000 kullanıcı bu tuzağa düştü ve profiline erişim izni verdi. Bu kadar çok kullanıcının bilinmeyen bir uygulamaya izin vermesi ise profil gizliliğine pek önem verilmediğini gösteriyor.

-Sponsorlu bağlantılar-

Aynı Kategorideki Diğer Yazılara Bakın: Sosyal Ağlar

fesbuka girişIBRAHIM TATLISES KIMLER ZIYARET ETTIfacebook duvarıma kimler bakmışfesbuuk kimziyaret ettini örenmefacebookda profilime bakanlarfacebook profilini kimler ziyaret etmişfacebook profil ziyaretfacebookta profiline bakanlarprofilime bakanlar facebookfacebook sayfamı kimler ziyaret etmişfacebook ta profile bakanlartwitter da profiline bakanlarfacebook profilimi kimler ziyaret etmişfacebookta profilime bakanlarduvarıma kimler bakmışprofilime bakanları görfacede profilime bakanlarprofilimi kim ziyaret etmişfacebookta sayfama bakanlarfacebook profilime bakanlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


4 × yedi =