Facebook kısayolları! Facebookta işinizi hızlandıran ipuçları ve tüyolar

-Sponsorlu bağlantılar-

wpid c8d75c8a20699ea83ba0fbbb674d9dd6 Facebook kısayolları! Facebookta işinizi hızlandıran ipuçları ve tüyolar

 

Facebook kısayolları! Facebookta işinizi hızlandıran ipuçları ve tüyolar

Bir çok kişiye bu kısayol tuşlarını ezberlemek ve kullanmak daha zormuş gibi gelebilir. Fakat biraz vaktinizi ayırıp bu facebook kısayollarını öğrenirseniz, emin olunki  sadece klavyeyi kullanarak facebookta yaptığınız işleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. İşte facebookun hayatınızı kolaylaştıran kısayolları

Facebook’ta dakikalarınızdan tasarruf edin!

Bu basit ipuçları sayesinde Facebook’ta daha kısa sürede çok daha fazla şey yapabilirsiniz!

Facebook kullanıcıları, sosyal paylaşım sitesinde şüphesiz bolca vakit geçiriyorlar ancakbu vakti de iyi kullanabilmek oldukça önemli. Bu yazıda sizlere buvakti daha iyi kullanabileceğiniz birkaç küçük ipucu vereceğiz.

Öncelikle Facebook’ta bolca arkadaşınızvarsa liste veya grup yapmak çok önemli. Bu şekilde içerikpaylaşacağınız kişileri teker teker seçmek yerine grup halinde seçerekzamandan kazanabilirsiniz. Daha sonraFacebook durum güncellemeleri yaparken bir arkadaşınızın adını iletidegörmek istiyorsanız kelimeye “@”le başladıktan sonra arkadaşınızınadının ilk iki harfini girin ve çıkan seçeneklerden arkadaşınızı rahatça bulun.

Facebook’ta fotoğraf paylaşmak ve albüm hazırlamak oldukça kolay ancak bunun için özel olarakhazırlanmış Windows Live Photo Gallery gibi programları dakullanabilirsiniz. Örneğin bu gibi programlarda albümünüzü hazırladıktansonra Facebook seçeneğine tıkladığınızda rahatça profilinize fotoğrafları koyabilirsiniz.

Facebook’ta klavye kısayolları…

GelelimFacebook sayfasında size zaman kazandıracak kısayol tuşlarına. Alttayazdığımız tuşlar Chrome için geçerli, Firefox’ta çalıştırmakistiyorsanız her komuttan önce bir de “shift” tuşuna basmanız gerekiyor.Internet Explorer içinse her kısa yol komutundan sonra “enter”a basmanız yeterli.

Alt + 1: Haber sayfasını açar.
Alt + 2: Profilinizi açar
Alt + 3: Açılır pencerede arkadaşlık isteklerinizi gösterir.
Alt + 4: Açılır pencerede mesajlarınızı açar.
Alt + 5: Açılır pencerede bildirileri gösterir.
Alt + 6: Hesap ayarlarını gösterir.
Alt + 7: Gizlilik ayarlarını gösterir.
Alt + 8: Facebook’un kendi profilini açar.
Alt + 9: En son yayınlanan hizmet sözleşmesini açar.
Alt+ 0: Facebook yardım merkezini açar.

-Sponsorlu bağlantılar-

Aynı Kategorideki Diğer Yazılara Bakın: Sosyal Ağlar

facebookun yanına yazılan sözler çok kısason çıkan fecbok sözleriismin yanına yazılan sözlerfacebook isminin yanına yazılan yazılarfacebook yanına yazılan yazılarfacebookta isminin yanına yazılabilecek güzel sözlerfesbuka girişprofile yazılacak kısa sözlerikinci ad facebook kısa sözlerfacebook un yanına yazılan sözlerprofilin yanına yazılan sözlerfacebooka yazılabilecek isim sözlerifacede ismin yanına yazılabilecek sözlerfacebookun yanına yazılan sözlerfacebook adının yanına yazılan yazılarfacede ismin yanına yazılan sözlerprofilin yanına nasıl söz yazılırfacebookda diğer ada yazılacak sözlerfacebookta ikinci ad yazılacak şeylerprofile yazılan sözler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− 3 = beş