Facebook kısayolları! Facebookta işinizi hızlandıran ipuçları ve tüyolar

-Sponsorlu bağlantılar-

wpid c8d75c8a20699ea83ba0fbbb674d9dd6 Facebook kısayolları! Facebookta işinizi hızlandıran ipuçları ve tüyolar

 

Facebook kısayolları! Facebookta işinizi hızlandıran ipuçları ve tüyolar

Bir çok kişiye bu kısayol tuşlarını ezberlemek ve kullanmak daha zormuş gibi gelebilir. Fakat biraz vaktinizi ayırıp bu facebook kısayollarını öğrenirseniz, emin olunki  sadece klavyeyi kullanarak facebookta yaptığınız işleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. İşte facebookun hayatınızı kolaylaştıran kısayolları

Facebook’ta dakikalarınızdan tasarruf edin!

Bu basit ipuçları sayesinde Facebook’ta daha kısa sürede çok daha fazla şey yapabilirsiniz!

Facebook kullanıcıları, sosyal paylaşım sitesinde şüphesiz bolca vakit geçiriyorlar ancakbu vakti de iyi kullanabilmek oldukça önemli. Bu yazıda sizlere buvakti daha iyi kullanabileceğiniz birkaç küçük ipucu vereceğiz.

Öncelikle Facebook’ta bolca arkadaşınızvarsa liste veya grup yapmak çok önemli. Bu şekilde içerikpaylaşacağınız kişileri teker teker seçmek yerine grup halinde seçerekzamandan kazanabilirsiniz. Daha sonraFacebook durum güncellemeleri yaparken bir arkadaşınızın adını iletidegörmek istiyorsanız kelimeye “@”le başladıktan sonra arkadaşınızınadının ilk iki harfini girin ve çıkan seçeneklerden arkadaşınızı rahatça bulun.

Facebook’ta fotoğraf paylaşmak ve albüm hazırlamak oldukça kolay ancak bunun için özel olarakhazırlanmış Windows Live Photo Gallery gibi programları dakullanabilirsiniz. Örneğin bu gibi programlarda albümünüzü hazırladıktansonra Facebook seçeneğine tıkladığınızda rahatça profilinize fotoğrafları koyabilirsiniz.

Facebook’ta klavye kısayolları…

GelelimFacebook sayfasında size zaman kazandıracak kısayol tuşlarına. Alttayazdığımız tuşlar Chrome için geçerli, Firefox’ta çalıştırmakistiyorsanız her komuttan önce bir de “shift” tuşuna basmanız gerekiyor.Internet Explorer içinse her kısa yol komutundan sonra “enter”a basmanız yeterli.

Alt + 1: Haber sayfasını açar.
Alt + 2: Profilinizi açar
Alt + 3: Açılır pencerede arkadaşlık isteklerinizi gösterir.
Alt + 4: Açılır pencerede mesajlarınızı açar.
Alt + 5: Açılır pencerede bildirileri gösterir.
Alt + 6: Hesap ayarlarını gösterir.
Alt + 7: Gizlilik ayarlarını gösterir.
Alt + 8: Facebook’un kendi profilini açar.
Alt + 9: En son yayınlanan hizmet sözleşmesini açar.
Alt+ 0: Facebook yardım merkezini açar.

-Sponsorlu bağlantılar-

Aynı Kategorideki Diğer Yazılara Bakın: Sosyal Ağlar

facebook isminin yanına yazılan yazılarikinci ad facebook kısa sözlerprofilin yanına yazılan sözlerfacebook un yanına yazılan sözlerfesbuka girişson çıkan fecbok sözlerifacebookun yanına yazılan sözler çok kısafacebook adının yanına yazılan yazılarprofilin yanına nasıl söz yazılırismin yanına yazılan sözlerfacebook yanına yazılan yazılarfacebookun yanına yazılan sözlerfacebookta ikinci ad yazılacak şeylerfacede ismin yanına yazılan sözlerfacebooka yazılabilecek isim sözleriprofile yazılan sözlerfacebookda diğer ada yazılacak sözlerfacebook isim yanına yazılan sözlerfacede ismin yanına yazılabilecek sözlerprofile yazılacak kısa sözler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− dört = 5