Basit Bir Natürmort Çizimi

-Sponsorlu bağlantılar-

 

a786b wpid karakalem natC3BCrmort Basit Bir Natürmort Çizimi

Natürmort kelime anlamı olarak hareketsiz durgun doğa anlamına gelmektedir. Resim sanatında ise natürmort, cansız varlık veya nesneleri konu alan resim çalışması demektir. 
Şimdi basit bir natürmort düzenlemesi deneceğiz. Bu alıştırma için bir kase içindeki birkaç portakalı seçelim; bu düzenleme ilgi çekici bir zorluk içeriyor. Ana sorun bütün portakalların kasenin üstündeki elips benzeri şekle sığıdırılmasıdır. Önünüzdeki görüntünün çizimine başlamadan önce birkaç dakika yakından bakarak boy ve orantı hakkında fikir edinin.
a786b wpid rsz111 Basit Bir Natürmort Çizimi

1. Önce her meyve tanesini ve kasenin dış hatlarını çizin. Kasenin elipsini ve kasenin meyve topluluğuna oranını doğru yakalamaya dikkat edin. Meyvelerin şekli aslıyla aynı değilse endişelenmeyin, kase şeklinin içini gerektiği gibi doldurmaları yeterlidir.
cf3d9 wpid rsz2 Basit Bir Natürmort Çizimi

2. Kasenin masaya düşen gölgesinin şekline dikkatli bakın. Bu şekil kasenin kenarına benzer bir şekil olacaktır. Işığın geldiği yöne dikkat ederek gölgeleri basit ve hafif bir şekilde çizime ekleyin.
7bede wpid rsz3 Basit Bir Natürmort Çizimi
3. Gölge tonlarını ve kasedeki yansımaları belirgenleştirin. Gölgeli alanları ana hatlarıyla göstermek için açık bir ton kullanın. Sonra gölge üzerinde gözünüze çok net gözüken köşeleri vurgulayın. Kağıdınızdaki boş alanlar ışığın en parlak şekilde düştüğü yerleri göstermelidir.

 

kolay natürmort, natürmort karakalem meyve, meyve tabağı çizimleri, kolay natürmort çalışmaları, meyve tabağı çizimi

  -Sponsorlu bağlantılar-

  Aynı Kategorideki Diğer Yazılara Bakın: Kara Kalem

  kara kalem arabalarkalem çalışmalarıkara kalem araba çizimikalem çalışmasıkara kalem çizimlerkara kalem çiçek çizimlerikara kalem tekniklerikara kalem at resimlerikara kalem çalışmalarkara kalem gözkara kalem tablolarkara kalemistanbul kara kalemkara kalem çalışmalarıkara kalem karikatürlerkara kalem resımlerıkara kalem çalışmasıkara kalem programıkara kalem kartalkara kalem melek resimleri

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


  7 × altı =